ENG RU Pagrindinis Nuotraukos Kontaktai Nuorodos Apie

««« i s t o r i j a »»»

Tibeto Mastifai
Istrorija
   Tai labai sena veslė kilusi maždaug prieš 2500 m iš Tibeto. Kaikurie istorikai teigia, jog Tibeto Mastifas yra molosų protėvis. Tibeto Mastifai buvo naudojami įėjimams į vienuolynus ir dvarininkų namus saugojimui. Jie nebuvo vien tik gyvulių sergėtojai, Tibeto Mastifai taipogi yra žinomi kaip Do-Khyi, kas reiškia "pririštas šuo".
Aprašymas
   Įspūdingas, gero sudėjimo. Tibeto Mastifas turi būti didelis galingas, labai raumeningas. Galva stambi, akys vidutinio dydžio, išraiškingas. Ausys taipogi vidutinio didžio, trikampio formos, žemai nukarusios, bet standžios šuniui budint, užuodžiant pavojų. Uodega turi būti užkelta ant nugaros. Šio galingo šuns judesiai turi būti laisvi. Jų kailis yra ilgas ir tankus, šaltas oras Tibeto Mastifams nebaisus. Atėjus šiltam metų laikui kailis yra numetamas. Dominuojanti spalva yra juoda su įrūdžiu, bet galima taip pat sutikti ir juodų, pilkų, su ar be įrūdžio, aukso spalvos.
Charakteris
   Dauguma Tibeto Mastifų yra geros prigimties, džiaugiasi būdami šeimos gyvenimo dalimi. Jie yra labai siprios valios ir užsispyrę, kas reiškia jog jie reiklauja daug supratimo. Labai ištikimi savo šeimai, įtarūs, neprileidžia svetimų kol neįsitikins, kad tie nepadarys nieko blogo.
Sveikata
   Atsparūs ligoms, reta tikimybė susirgti. Kalės atsiveda šuniukų tik kartą per metus. Gyvenimo ilgis 10+ metų.
Dresavimas
   Tibeto Mastifai yra nepriklausomi, nevisada gali suprasti ko iš jų nori šeimininkas. Reiklalauja daug kantrybės.

 


Copyright By FENDER © 2003 fender@mail.lt